MLG0603P1N9BTD25
Mfr.Part #:
MLG0603P1N9BTD25
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors 0201(0603 Metric) SMD/SMT 1.9 nH 0.1 nH 600 mA 100 mΩ
ShieldingUnshielded
Q Factor14
Current Rating600 mA
Core MaterialCeramic
Self Resonant Frequency10.9 GHz
Inductance1.9 nH
DC Resistance (DCR)100 mΩ
Test Frequency500 MHz
Height - Seated (Max)0.33 mm
Tolerance0.1 nH
Min Operating Temperature-55 °C
Max Operating Temperature125 °C